انتظارات از بازار جفت ارزهای فارکس (تا ۲۲ ژانویه)

تحلیل و گزارش بازارها بازار فارکس

مروری بر تحولات جفت ارزها و کامودیتی ها در هفته منتهی به ۲۲ ژانویه

NZD

آغاز سال نو و تعطیلی بازار چین در هفته پیش رو نگاه معامله‎ گران را به سمت داده ‎های تورمی AUD , NZD معطوف خواهد کرد. با توجه به افزایش ۲۵ واحدی نرخ ‎بهره توسط RBAدر ماه گذشته، باید در نظر داشت افزایش بیشتر تورم (در صورت انتشار طبق پیش‌بینی) می‌‎تواند باعث تقویتAUD شود. چرا که RBA با توجه به نگاهی که به اشتغال دارد برای افزایش بیشتر نرخ استقراض مانعی ندارد. اما برای NZD پیش‎‌بینی‎‎‌ها حاکی از کاهش تورم است. این در حالی است که RBNZ در جلسه قبلی نرخ ‎بهره را بدون تغییر نگه داشت. در صورت کاهش تورم در این هفته می‎توان انتظار داشت RBNZ‌تا حدی به هدف اولیه،یعنی کنترل تورم رسیده است. لذا کاهش تورم در این مقطع زمانی می‎تواند به نفع NZD عمل کند.

GBP

پوند در هفته ‎ای که گذشت به عنوان قویترین ارز  انتخاب شد که می‎توان گفت دلیل اصلی این امر انتشار داده مطلوب اشتغال و تورم برای انگلیس بود. با انتشار داده‎ های اقتصادی مطلوب برای انگلیس  به نظر می‎رسد بانک مرکزی می‎تواند با اطمینان خاطر بیشتری نرخ‎ بهره را بالا برد. تقویتGBPدر هفته ‎ای که گذشت و احتمالا در هفته پیش رو محتمل‎ تر است.

CAD

در کانادا شرایط اقتصاد با انتشارCPIدر هفته گذشته و به دنبال آن بهبود شرایط تورمی در وضعیت خوبی به سر می‎برد. با این وجود به نظر می‎رسد که این مرحله می‎تواند آخرین مرحله از افزایش نرخ‎ بهره توسط BOC باشد. افزایش ۲۵ واحد به عنوان آخرین مرحله از افزایش نرخ‎ بهره برای کانادا می‎تواند باعث تقویت بیشترCAD شود.

CHF

برای فرانک در هفته‎ ی آینده داده مهمی منتشر نمی‎‌شود لذا با توجه به ریسک پذیری جزئی مارکت می‎توانیمCHF را در هفته آینده تا حد زیادی نزولی ببینیم. البته CHF در هفته ‎ای که گذشت بعد از پوند انگلستان و دلار نیوزلند به عنوان سومین ارز قوی در هفته گذشته انتخاب شد که این می‎تواند فرصت خوبی برایSHORT بر رویCHF باشد.

EUR

این هفته با انتشار آمارPMIکشور‎های حوزه یورو تا حدودی می‎توان امیدوار بود که درک درستی از آینده اقتصاد اروپا ارائه کند.پیش‎بینی‎ ها از داده PMI اروپا مثبت است و به نظر می‎رسد اروپا بعداز گذراندن بحران‎ های سخت، حالا تقریبا به شرایط نسبتا مطلوب نزدیک شده است. که بازتاب آن در وضعیت EUR کاملا قابل روئیت است. انتشار مطلوب PMI در این هفته به تقویت بیشتر یورو کمک خواهد کرد.

JPY

در هفته گذشته پس از جلسه تصمیم‎ گیری برای نرخ‎ بهره توسط BOJ و بدون تغییر ماندن نرخ ‎بهره، توسط بانک مرکزی این کشور،JPYبه عنوان ضعیف‎ ترین ارز هفته با اختلاف زیاد نسبت به AUD انتخاب شد.

USDJPYدر هفته گذشته ۱.۳۸درصد رشد داشت وGBPJPY با بازدهی ۱.۷۹به عنوان بهترین جفت ارز از نظر بازدهی انتخاب شد.اما سوال اصلی اینجاست که BOJ تا چه زمانی می‎تواند نرخ ‎بهره را بدون تغییر  و منفی نگه دارد.انبساط بیشتر درست زمانی که تقریبا بیشتر کشور‎ها در نزدیکی پیوت نرخ‎ بهره بانک مرکزی خود هستند، نمی‎تواند ادامه‎ دار باشد.

USD

برای دلار ایالات متحده این هفته مهمترین داده، PCE است که با توجه به داده مطلوبCPI منتشر شده در تاریخ ۱۲ژانویه به نظر می‎رسد فدرال رزرو در کنترل تورم موفق بوده. هدف فدرال رزرو کنترل تورم است، با در نظر گرفتن ریسک ورود به رکود با وجود اقتصاد قوی می‎تواند فدرال را برای رسیدن به این مهم کمک کند به همین خاطر مادامی که شرایط اقتصاد مطلوب است، فدرال رزرو نسبت به کنترل تورم سختگیرانه عمل خواهد کرد.

GOLD

روند مثبت طلا همچنان با قدرت ادامه دارد. با وجود حجم های فروش سنگین در طلا به نظر می‎رسددر هر قیمتی برای این فلز گران‎بها تقاضا کننده وجود دارد. اما مشخص است که در صورت تشدید لحن سخت‎گیرانه توسط فدرال رزرو می‎توانیم انتظار یک کف مناسب به منظور نقطه مناسب برای خرید طلا باشیم.

WTI

در هفته گذشته با انتشار مثبت ذخایر نفتی، قیمت نفت نه تنها کاهش نداشت، بلکه تقاضا هم شد. البته نگاه مارکت بیش‎تر به تحریم ‎های روسیه و ایران نسبت به عرضه نفت است.در هفته گذشته مالزی فروش نفت زیادی داشت از طرفی این فروش نفت بیشتر از سرانه تولید نفت این کشور بود که به نظر می‎رسد ایران و روسیه تا حد زیادی نفت خود را با قیمت گذاری پایین‎تری با واسطه می‌فروشند. البته نگاه بازار به شرایط چین و بهبود شرایط این کشور است و در صورتی که این روند ادامه‎ دار باشد، نفت می‎تواند به محدوده های بالاتری برسد.

فرصت معاملاتی :

فرصت هخای معاملاتی جفت ارز ها

AUDJPY


GBPJPY


AUDUSD

 

GBPUSD

 

WTI


GOLD   

                                   

مطالب مشابه

4 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گمنام
گمنام
1 سال قبل

خیلی هم عالی

Mahdi
Mahdi
1 سال قبل

مارکت اکشن همه جا جوابه 👍

ProGrandMan
ProGrandMan
1 سال قبل

بسیار عالی بود
سخنان هاوکیش خانم lagard و انتظارات از هاوکیش تر بودن ECB نسبت به FED به افزایش قیمت EUR/USD کمک خواهد کرد.
همچنان بازگشایی چین به افزایش قیمت ارزهای کامودیتی محور ﴿AUD,NZD,CAD) کمک خواهد کرد.
به کدامیک از داده های اقتصادی بریتانیا به عنوان داده اقتصادی خوب اشاره دارید ؟ من داده های هفته گذشته را نگاه کردم مورد خاصی نظرم را جلب نکرد البته منظورم داده های غیر از تورم هست.

09940754319
09940754319
1 سال قبل

واقعا اینچنین تحلیل و دید دادن کاملی لازم بود
.خدا خیرتون بده که زحمت میکشید

درباره ما

اِکوتِرِیل، پایگاه تحلیلی و آموزشی اقتصاد و بازارهای مالی

×