مهم ترین رویدادها برای بازار جفت ارزها و سهام در هفته منتهی به ۱۸ آگوست

تحلیل و گزارش بازارها بازار فارکس

در این گزارش به ترتیب به موارد زیر پرداخته شده است:

  1. بازار سهام
  • مروری جزئی بر رویدادها و اخبار هفته گذشته و تاثیر آن بر سهام
  • چشم انداز سهام برای هفته پیش‌رو
  1. جفت ارزها
  • عملکرد جفت ارزها در هفته گذشته
  • چشم انداز جفت ارزها برای هفته پیش‌رو
  1. نفت
  1. طلا

 بازار سهام در هفته گذشته و چشم انداز آن برای هفته پیش‌رو

 

 بازدهی هفتگی بازار سهام

 بازدهی هفتگی بازار سهام

بازار سهام در هفته گذشته تحت تاثیر داده تورم ایالات متحده قرار داشت. با تقویت مجدد دلار در هفته گذشته، سهام مجددا عملکرد هفتگی منفی را ثبت کرد. نکته قابل توجه در خصوص شاخص‌ها این است که به نظر می‌رسد سهام‌‎‎های تکنولوژی همچنان به اصلاح خود ادامه خواهند داد که با توجه به وزن این سهام‌ها می‎توان همچنان انتظار اصلاح شاخص‌ها را داشت.

 از طرفی این هفته گزارش درآمدی شرکت والمارت در روز پنجشنبه منتشر می‎شود. این گزارش درآمدی از حیث خرده فروشی حائز اهمیت است.  برای هفته آینده شاخص‌ها مجددا می‎توانند به حرکت نزولی خود ادامه دهند و باید دید اصلاح سهام‌‎های تکنولوژی کی به پایان می‎رسد.

 عملکرد جفت ارزها در هفته گذشته

در هفته‎‌ای که گذشت و مطابق انتظار (گزارش منتهی به ۱۱ آگوست)  قوی‎‌ترین ارز دلار آمریکا بوده است که از جمله عوامل تاثیر گذار در آن می‌توان به بالا بودن سطح Supercore و نیز بالا منتشر شدن PPI اشاره کرد. پوند عملکرد خوبی را ثبت کرد و جایگاه دوم را با توجه به انتشار داده مطلوب GDP به خود اختصاص داده است.

دلار نیوزلند و دلار استرالیا نیز با توجه به آمار بسیار ضعیف واردات و صادرات چین در دسته ارزهای ضعیف قرار گرفتند.

نمودار عملکرد هفتگی ارزها

نمودار عملکرد هفتگی ارزها

چشم انداز جفت ارزها برای هفته پیش‌رو (۱۴-۱۸ آگوست)

در این گزارش سعی شده تا با توجه به تقویم اقتصادی پیش رو، به بررسی ارزهایی با بیشترین اثرپذیری از داده‌های اقتصادی پرداخته شود.

از داده‎‌های بسیار مهم هفته آینده می‎توان به صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو و آمار خرده فروشی ایالات متحده برای ماه جولای اشاره کرد. همچنین با توجه به انتشار داده تورمی بریتانیا، پوند مورد توجه عمده معامله گران قرار خواهد گرفت. از دیگر داده‌های مهم، تعیین نرخ بهره بانک مرکزی نیوزیلند، CPI کانادا و تورم ژاپن می‎باشد.

صورت‌جلسه و آمار خرده فروشی آمریکا در کانون توجهات

در آخرین جلسه فدرال رزرو، به این موضوع اشاره شد که داده‌های اقتصادی تعیین کننده مسیر نرخ بهره در جلسه ماه سپتامبر خواهد بود.

بنابراین، پس از انتشار گزارش CPI در هفته گذشته، آمار خرده‌ فروشی روز سه‌شنبه و آمار تولیدات صنعتی روز چهارشنبه از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود که پیش‌بینی‎‌ها حاکی از افزایش این موارد در بعد ماهانه است.

چنانچه در روز چهارشنبه صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو نشان دهنده موافق بودن اکثر مقامات فدرال رزرو در خصوص نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره باشد، با توجه به اعلامیه خزانه‌داری مبنی بر افزایش انتشار اوراق قرضه خود در ماه‌های آینده، شاهد رشد بازده اوراق قرضه ایالات متحده و تقویت دلار خواهیم بود.

آیا تورم بریتانیا کاهش می‎یابد؟

بانک مرکزی انگلستان در آخرین جلسه خود نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش داد. در حال حاضر عمده معامله گران احتمال افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره در جلسه ماه سپتامبر را در نظر دارند و پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی انگلستان قبل از پایان دادن به چرخه انقباضی خود، تنها ۰.۲۵ درصد دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

در هفته آینده با توجه به انتشار داده تورمی بریتانیا در روز چهارشنبه، پوند مورد توجه خواهد بود. کاهش بیشتر CPI، به ‌ویژه هسته سبب افزایش گمانه‌‎‎زنی‎‌ها مبنی بر کاهش نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان و تضعیف پوندخواهد شد.

آمار اشتغال بریتانیا برای ماه ژوئن و آمار خرده فروشی برای ماه جولای نیز به ترتیب در روزهای سه‌شنبه و جمعه منتشر خواهد شد.

 نمودار CPI هسته بریتانیا

 نمودار CPI هسته بریتانیا

تصمیم گیری بانک مرکزی نیوزلند

جلسه تصمیم گیری نرخ بهره بانک مرکزی نیوزیلند روز چهارشنبه برگزار خواهد شد و با توجه به کاهش  CPI در سه ماهه دوم از ۶.۷ درصد به ۶.۰ درصد، بعید به نظر می‌رسد که این جلسه بانک مرکزی نیوزیلند منجر به غافلگیری شود، زیرا کاهش تورم تأیید کننده تصمیمات قبلی مقامات این کشور است.

بنابراین، نوسانات در دلار نیوزیلند براساس تصمیم بانک مرکزی بسیار بعید است و در حال حاضر دلار نیوزیلند عمدتا تحت تاثیر تحولات پیرامون اقتصاد چین خواهد بود.

 نمودار CPI نیوزلند

 نمودار CPI نیوزلند

انتشار داده‎‌های ضعیف چین مجددا AUD و NZD را تحت فشار قرار خواهد داد

تولیدات صنعتی و خرده فروشی چین برای ماه جولای در روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد. با توجه به آمار ضعیف صادرات و واردات و همچنین کاهش CPI، مجموعه دیگری از آمار ناامیدکننده می‌تواند بر سنتیمنت بازار به ‌ویژه بر ارزهایی همچون دلار استرالیا و نیوزیلند تاثیرگذار باشد.

نمودار واردات چین

نمودار واردات چین

معامله‌گران دلار استرالیا صورتجلسه نشست بانک مرکزی استرالیا در روز سه‌شنبه و گزارش اشتغال استرالیا در روز پنجشنبه را زیر نظر خواهند داشت.

سایر داده‌های کانادا و ژاپن

دلار کانادا اخیراً علیرغم رشد قیمتی نفت، تضعیف شده است. گزارش CPI کانادا در روز سه‌‎شنبه منتشر خواهد شد و با توجه به رشد قیمتی نفت، احتمال افزایش آن در بعد سالانه وجود دارد.

در صورت بالا منتشر شدن  CPI هسته، احتمال یک افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا در نشست ماه سپتامبر وجود دارد که این امر سببب تقویت دلار کانادا خواهد شد.

هفته گذشته ین ژاپن با توجه به کاهش رشد دستمزد‌ها تحت فشار قرار گرفت. در روز سه‌شنبه، GDP  ژاپن برای سه ماهه دوم منتشر می‌شود و پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش جزئی آن است. با این وجود، یک کاهش احتمالی در GDP و نیز CPI، سبب کاهش گمانه‌‎زنی‏‌ها مبنی بر اقدامات انقباضی BOJ  و تضعیف ین خواهد شد.

نفت

با انتشار گزارش ماهانه اوپک که در آن اشاره به کسری ۲ میلیون بشکه‌‎ای در روز با توجه به کاهش داوطلبانه تولیدات عربستان شده بود و از طرفی افزایش تقاضا جهانی به گزارش EIA، شاهد تقاضا مجدد نفت بوده‌‎ایم.
اما طبق گزارشات قبل و ویدیو گزارش ماهانه محدوده‎‌های کنونی نفت برای DCA (شورت) بسیار مناسب می‎باشد. برای هفته آتی به نظر می‎رسد نفت بدون تصمیم در محدوده ۸۳ تا ۸۴ دلار نوسان داشته باشد.

 

نفت

 

طلا

طلا هفته گذشته تحت تاثیر قیمت گذاری دلار و داده تورم به محدوده ۱۹۱۳ رسید که این محدوده‎ قطعا برای طلا اهمیت ویژه‌‎ای دارد. تداوم حرکت مثبت دلار در هفته آینده احتمال رسیدن طلا به محدوده ۱۸۶۰ را افزایش خواهد داد. در نظر داشته باشید که شروع DCA طلا در محدوده ۱۹۲۰ تا محدوده ۱۸۲۰ یکی از مناسب‎‌ترین استراتژی‎‌ها برای طلا می‎باشد.

 

طلا

مطالب مشابه

4.2 15 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
30 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا محمدی
علیرضا محمدی
9 ماه قبل

واقعا دمتون گرمممممممم

hoseyni
hoseyni
9 ماه قبل

عالی بود 👏🏻👏🏻👏🏻🔥🔥♥♥🙏🏻

جواد بیات
جواد بیات
9 ماه قبل

ممنون..اطلاعات شما همیشه مفید بوده و هست..خسته نباشید

سیاوش
سیاوش
9 ماه قبل

مثل همیشه کامل و جامع دمت گرم🙏🙏👍👍

سیروان
سیروان
9 ماه قبل

بسیار عالی

Mohammad70
Mohammad70
9 ماه قبل

سرتون سلامت

موفق باشید💚💚💚🙏🙏

30na_jfri
30na_jfri
9 ماه قبل

ممنون دمتون گرم

hosseinliravi402
hosseinliravi402
9 ماه قبل

تشکر فراواااان

مسعود
مسعود
9 ماه قبل

تشکر از تیم آکادمی رمز علی خدا قوت

مهدی
مهدی
9 ماه قبل

سلام خدا قوت و دم شما گرم که زحمت میکشید از طرف خودم و هم نسلانم تشکر میکنم

hasan99tt
hasan99tt
9 ماه قبل

دمتون گرم

Safa1366
Safa1366
9 ماه قبل

بسیار عالی بود

مسیح
مسیح
9 ماه قبل

بسیار عالی

Hosein khezli 1368
Hosein khezli 1368
9 ماه قبل

کار درست فقط خودتون

Hosein khezli 1368
Hosein khezli 1368
9 ماه قبل

چرا با وجود پیش بینی شرایط انقباضی برای ژاپن ، ین تضعیف میشه ولی انقباض برای آمریکا و …. تقویت اون ارز و به دنبال داره ؟

رضا۱۲۵
رضا۱۲۵
8 ماه قبل
پاسخ به  Hosein khezli 1368

چون آمار های ژاپن جوریه که انقباض رو عقب میندازه و هنوز اثرات سیاست انبساطی رو کامل ندیدن ولی آمار های آمریکا دقیقا عکس اینه یعنی انبساط رو عقب میندازه و مثلا سناریوی higher for longer رو تقویت میکنه…

حمید رضا شیبک
حمید رضا شیبک
9 ماه قبل

عالی بود سپاس فراوان و خسته نباشید

Hossein.Bzd
Hossein.Bzd
9 ماه قبل

به جز PAXG چجوری دیگه میهشه طلا رو DCA کرد؟

yazdan1766
yazdan1766
8 ماه قبل
پاسخ به  Hossein.Bzd

امن ترینش باتوجه به پشتوانش و عمق بازار که همینم کلی ریسک داره همینه ! بقیرو ما نمیتونمیم بگیریم یا اینکه مارکت کپی نداره ! یا گواهی شمش و سهام ایران که دیگه خودت میدونی …

آزاده
ویرایشگر
8 ماه قبل
پاسخ به  Hossein.Bzd

سلام وقت بخیر.

در مرحله اول باید یک حساب در بروکر داشته باشید که از قسمت بروکرهای سایت میتونید ثبت نام کنید. بعد از اون باید طلا رو داخلش با حجم مناسب وارد بشید در بازه زمانی و محدوده مورد نظرتون.

سمانه
سمانه
8 ماه قبل

مرسی از وقتی که میزارید مثل همیشه عالی😘

yazdan1766
yazdan1766
8 ماه قبل

چند هفته اخیر فرانک رو بررسی نکردید ، اگر شد زحمتشو بکشید و شما که زحمت بررسی جفت ارزهارو میزارید فرصت های اون ارز رو هم مثله طلا و نفت این هفته با چارت نشون بدید مرسی

Arsam
Arsam
8 ماه قبل

درود بر شما وسپاس بابت تحلیل های عالیتون، این تحلیل ها برای ما که قدرش رو میدونیم و درک میکنیم اهمیت بسیار بالایی داره. خواهشا به این کارتون ادامه بدید.

Arvin
Arvin
8 ماه قبل

واقعا ممنونم همیشه مفید و کامل هستید یعنی درواقع انقدر کامل هستید که ادم میمونه چی بگه ممنونم ازتون

fahim
fahim
8 ماه قبل

استفاده کردم .عالی بود

Mahyarm2
Mahyarm2
8 ماه قبل

بی نظیر هستید🤩❤️🤩

amir jj
amir jj
8 ماه قبل

عالی

arminsif
arminsif
8 ماه قبل

mr30

arminsif
arminsif
8 ماه قبل

thank you

Mahdi,salimi
Mahdi,salimi
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر،سناریوی سافت لندینگ احتمالا به نفع طلا هست درسته؟ و سناریوی رکود، باز به نفع طلا،بنظرتون چه عواملی باعث میشن طلا به شدت افت کنه؟مثلا تا ۱۵۰۰-۱۶۰۰ بیاد.ممنون میشم ریسکای طلا رو بگین

درباره ما

اِکوتِرِیل، پایگاه تحلیلی و آموزشی اقتصاد و بازارهای مالی

×